Kodėl Apšąla Plastikiniai Langai?

Gerokai spustelėjus šalčiams, langai kartais pasidengia šerkšnu, o to priežastys gali būti net kelios. Gal kai kam apšarmoję langai ir gražu, bet namuose dėl to tamsu, o kai prie langų dėl tirpstančio ledo kaupiasi balutė – irgi nieko gero. Taigi, kodėl taip atsitinka ir kaip to išvengti?

Priežastys, kodėl apšąla langai:

1. Viena labiausia pasitaikančių priežasčių ta, kad tarpinė blogai prisispaudžia prie varčios ar koks nors plyšelis atsiranda. Paprastai plastikinius langus iš naujo reguliuoti reikia maždaug kas penkerius metus: reikia kviesti meistrus, kad jie sureguliuotų furnitūrą, nes tarpinės susidėvi, varčios išsikreipia ir dėl to langai prasčiau užsidaro ir atsiranda plyšiai.

2. Plastikinių langų šiluminė varža yra maža, todėl tarp stiklo paketų susidaro žema temperatūra. Jeigu lango paviršiaus temperatūra yra žemesnė nei patalpos vidaus temperatūra – jis aprasoja, drėgmė kondensuojasi, o jeigu plastikinio lango stiklo temperatūra žemesnė už nulį, tai langas apšąla. 

3. Kita priežastis, kodėl langai gali apšalti – tai prastos kokybės stiklo paketas arba blogai įdėtas langas. Oro drėgmė lauke paprastai būna 10–20 proc., o sandariai uždarytoje patalpoje drėgmė pakyla iki 70 proc. Norint, kad langai nerasotų ir nešaltų, reikia stengtis, kad kambaryje būtų kuo sausesnis oras.

Kaip išvengti langų apšąlimo?

Kad išvengtumėte plastikinių langų apšalimo, rekomenduojami keli galimi sprendimo būdai:

  • pakeisti senus langus naujais, jeigu jie yra prastos kokybės;
  • nuolat vėdinti patalpas, kad drėgmė patalpose išdžiūtų; 
  • jei norite, kad neužšaltų balkono langai, to galima išvengti tik šildant balkoną, kad susikaupusi drėgmė išdžiūtų, tačiau tai gali pasirodyti neracionalu ir pareikalauti finansinių investicijų, todėl bent iš dalies turėtų padėti balkono ventiliacija.
Panašūs...